29. ledna 2018

LUŠTÍME: Časopis Puntík - Únor 2018

Hola, hola, hola, únorové číslo časopisu Puntík už Vás volá!

Je plné tvoření a vyrábění v karnevalovém tématu.

Já se teda upřímně nejvíc těšila na další příběh Pandy Švandy, ale ten se v tomto čísle bohužel neobjeví. Nebojte, na Pandu Švandu se můžete těšit v některém z dalších čísel :-)
A CO NÁS NEJVÍCE ZAUJALO TENTOKRÁT?


1. MASKA LIŠKA

Kdo by si nerad oblíkal nějaký kostým že? Před Vánoci jsme Klaudince vyráběli masku myšky a z té byla nadšená, jinak si ze všeho nejradši hraje na pejska. Už se ale nemůže dočkat, až jí vyrobíme masku této lišky.
2. VYBARVENÍ KLAUNA

Krásná, jednoduchá omalovánka šášuli, do které bych se nejradši pustila sama. Asi si jí nakopíruji i pro sebe a vybarvíme si ho každý po svém :-)
3. POZNÁVÁME TVARY

Parádní kolíčková aktivita pro zábavné učení tvarů. Klaudinka je drobek, taková křehulka, tak dlouho nemohla kolíček pořádně sama umáčknout a i teď k tomu potřebuje obě ruce :-D. 

Přitom ty kolíčkové aktivity jsou tak krásné a jednoduché. Dají se snadno a rychle doma z čehokoliv vytvořit a mě mrzelo, že to těmi svými prstíky ještě nezvládá :-). Kdežto Sofinka, ta je silná jak Herkules, tak si to hezky vynahradím všechno u ní a Klaudinka jí bude ráda asistovat :-).

4. DINOVLÁČEK

Mám ráda omalovánky, které dítě navádí co jakou barvou vybarvit - i když více dávám přednost těm,. kde si dítě může popustit uzdu fantazie. Zde se cíleně učí přiřazovat správnou barvu a barvy si navíc procvičuje.
5. DOKRESLI KONFETY

Jojo, konfety .. to mi připomíná, že je ještě od Silestra po bytě neustále nacházíme. Když ono se to těm dětem tak moc líbí a manžel nikdy neodolá :-D.

Moc hezká aktivita na procvičování volného čmárání a spojování stejných barev.
6. KOUZELNÝ PLÁŠŤ PRŮZKUMNÍKA ŽÁROVKY

Průzkumník žárovka je prostě miláček a konečně ho budeme mít hezky ve "3D" :-D

Můžete mu vytvořit kouzelný oboustranný plášť, který můžete navíc využít jako šablony pro vlastní tvorbu plášťů dle své fantazie. 

7. VESELÁ KOBYLKA

Úžasné! Úžasné! Úžasné!

Konec jízdě na koštěti :-D. Tohle je naprostá paráda a Klaudinka bude v ráji, až tu na veselé kobylce bude řádit :-).

8. VYRÁBÍME KLAUNA

Recyklace starých CD (kterých mimochodem máme asi tunu). Takže si vše hezky nakopírujeme, vytvoříme šablony a vyrobíme pořádnou armádu šašků :-D. Moc hezká aktivita, kterou asi navrhnu i ve školce, to by se mohlo dětem líbit a aspoň se částečně těch CD zbavím :-D.

Tentokrát je k předplatnému skvělá knížka s názvem Tak chutná duha, na kterou Vám v brzké době připravím recenzi. Je ideální jak pro malé děti, které se teprve s potravinami a jídlem seznamují, ale také pro starší děti, které už chtějí v kuchyni řádit po svém :-D.
A kde Puntíka seženete? Je k dostání v trafikách Lagardere – Relay a Inmedio, Peal, Finex, Valmont, Presmedia, GECO a v obchodech Albert, Tesco, Globus nebo na Česká poště.  

Sama za sebe ovšem doporučuji předplatné, ke kterému si navíc můžete vybrat dárek - dárky se s každým novým číslem mění, tak ať Vás pak nemrzí, že jste promeškali nějakou pěknou knížku :-) 

Více informací na oficiálním WEBU časopisu. 

Cena: 29Kč

Žádné komentáře:

Okomentovat